Kociusiek - 05 2013 12:37:50

Rusza konkurs Doodle 4 Google. Zaprojektuj logo wyszukiwarki, wspomóż WOŚP i zdobądź stypendium
  Młodzi artyści ze szkół mają szansę na stypendium artystyczne. Ufunduje je Google dla autora najlepszego Doodle - logotypu wyszukiwarki, który znajdzie się w niej 12 stycznia przyszłego roku. Wśród jury wyłaniającego zwycięzców jest Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Google rozpoczyna trzecią edycję konkursu "Doodle 4 Google". W tym roku odbywa się pod hasłem "Mój pomysł na pomaganie innym". Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Co trzeba zrobić? Pobrać formularz zgłoszeniowy i szablon doodle (czyli logotypu, jaki pojawia się w wyszukiwarce Google przy różnego rodzaju okazjach). Po wydrukowaniu szablonu można przystąpić do tworzenia swojej wersji doodle.

Prace na konkurs mogą zgłaszać nauczyciele lub rodzice. Aby rysunek mógł zakwalifikować się do konkursu, do pracy powinien zostać dołączony wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jeden uczeń może zgłosić tylko jedną pracę.

Konkurs podzielony jest na kategorie według grupy wiekowej (uczniowie szkół podstawowych z klas I-III, z klas IV-VI i uczniowie gimnazjów). Jury, w skład którego wchodzą historyk sztuki Hanna Wróblewska, twórca WOŚP Jerzy Owsiak, Projektantka Anna Kuczyńska, naczelny doodler Google Brian Kaas, oraz dziennikarz Olivier Janiak, wybierze w każdej kategorii 5 grafik. Finałowe piętnaście prac zostanie oddanych pod ocenę internautów. Zwycięski rysunek zastąpi logo Google na stronie głównej wyszukiwarki 12 stycznia 2014 r.
Zgłoszenie można wysyłać bezpośrednio przez stronę konkursową od 7 listopada lub już dziś pocztą na adres Google. Szczegóły tutaj.

Jest o co walczyć. Do wygrania stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych dla laureata oraz grant technologiczny 25 000 złotych dla jego szkoły.

Przyłączając się do akcji pomagamy też propagować ideę pomocy, która jest szczególnie ważna w działalności fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kociusiek - 05 2013 12:56:21

O konkursie

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas I-VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjum.

Grupy wiekowe

Konkurs jest podzielony na 3 grupy wiekowe:

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych
Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych
Uczniowie klas I-III gimnazjów
Wybór zwycięzcy

Jury wybierze po 5 rysunków z każdej z grup wiekowych
Listę wybranych 15 rysunków Jury ogłosi 2 stycznia 2014 r.
Najciekawszy rysunek zostanie wybrany w powszechnym głosowaniu w internecie, między 2 a 9 stycznia 2014 r. na stronie google.pl/doodle4google
Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się na gali, na którą zaproszeni zostaną wszyscy finaliści
Zwycięski rysunek zastąpi logo Google na stronie głównej wyszukiwarki 12 stycznia 2014 r., przez cały dzień
Nagrody

Zwycięzca otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych
Szkoła zwycięzcy otrzyma grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych
15 finalistów zostanie ogłoszonych na stronie google.pl/doodle4google, otrzyma sprzęt komputerowy i będzie honorowymi gośćmi gali wręczenia nagród
Logo zwycięzcy umieszczone na stronie Google.pl zobaczą miliony ludzi
Kryteria oceny

Doodle będą oceniane na podstawie następujących kryteriów:
kreatywność
wartość artystyczna
zgodność z tematem

Kociusiek - 07 2014 11:05:43

Konkurs zakończony

www.modasimowa.pun.pl www.naratunek999.pun.pl www.fiore.pun.pl www.flirciarze.pun.pl www.wolontariat.pun.pl